ANA SAYFA            
(Bu sayfa en son 28 Haziran 2007 tarihinde güncellenmiştir.)

.

 

TAMER KARAN
BESTE ÂLEMİNDE
YENİ BİR SES

Röportaj : Eray ÖZTÜRK
(Şirin Ünye Gazetesi İstanbul Temsilcisi)

TAMER KARAN
BESTE ÂLEMİNDE YENİ BİR SES
(Şirin Ünye Gazetesi - 20.06.2007 tarih, Yıl : 47, Sayı : 3312, Sh. 11'de yayımlandı.)
http://www.sirinunye.com/detay.asp?hid=2475

  

            Eray Öztürk : Tamer Bey Ünye insanının sizi yeteri kadar tanımadığını düşünüyorum; bu bağlamda röportaj isteğimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Ses Sanatçılığı'na neden ve nasıl başladınız?

            Tamer Karan : Ben Ünye doğumluyum, Ünyeli'yim yani. Babam Ünye’de herkesin yakından tanıdığı öğretmen ve aynı zamanda fotoğrafçılık yapan İbrahim Küçük’tür. Ben daha ortaokul ve lise yıllarında iken müziğe gitar çalarak başladım. Zaman içinde gitarla müzik bende aşka dönüştü. Samsun'da doktor olarak görev yaptığım yıllarda, Çiftlik Caddesi’nde bir barda teklif üzerine şarkı söylemek için sahneye çıktım ve bir daha inmedim sahneden. 1995 yılından 1998 yılına kadar Samsun’da şarkı söyleyerek ve çalışarak geçen hayatım tayinimle birlikte Edirne’ye taşındı. Burada da şarkı söylemeye devam ettim.

            2000 yılına kadar Edirne’de  kaldıktan sonra 2001 yılında askerlik vazifem için Antalya’ya gittim. Antalya’da askerlik süresince beste çalışmalarım oldu. 2001 yılından bugüne de kadar da İstanbul’da ses sanatçılığı ve besteciliğime devam ediyorum.

Tamer KARAN ve Mustafa ŞİMŞEK Ünyeliler Grubu'yla Toplantıda

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

            “Not : Kaliteli, modern ve çok ses getiren  bir albüme, 2006 yılının 6 Kasım'ında NR1 tarafından piyasaya sürülerek imza atan Tamer Karan bu albümle ses sanatçılığının yanında besteci ve söz yazarı kimliğini de ön plâna çıkıyor. Tamer Karan’ın “Aklımda Hep Sen” adlı bu ilk albümündeki tüm şarkıların sözleri ve müzikleri kendisine ait. Modern rock “SOUND”u ile Türk melodilerini birleştirerek kendine özgü yarattığı tarzı, güçlü vokal performansıyla dikkat çeken KARAN’ın albüm infosu ise birbirinden başarılı isimlerle dolu.

            Kayıtları Erekli - Tunç Stüdyosu'nda gerçekleştirilen albümün idarî prodüktörlüğünü müzik piyasasına yıllardır yepyeni yetenekler kazandıran başarılı iki isim Murat Akad ve Rıza Erekli üstlenirken; Teoman, Candan Erçetin, Göksel gibi birçok başarılı sanatçının albümünden tanıdığımız Tolga Görsev, bu albümde prodüktörlüğün yanı sıra albümün kayıt ve mixlerini de üstlendi. Albümdeki şarkıların yedisini ünlü aranjör Alper Erinç düzenlerken, diğer beş şarkının düzenlemeleri ise Volkan Başaran tarafından gerçekleştirildi.

            Albümün mastering işlemleri ise Londra’da ünlü Alchemy Stüdyosu’nda, Ray Staff tarafından tamamlandı.

            Bence titiz ve  yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu albümün açılış ve ilk video klip parçası “Yatcaz Kalkcaz” ilk dinleyişte akılda kalan sözleri ve melodisiyle tüm radyo istasyonlarının favori parçası olmuştur. Melodileriyle “Vursalar Beni” ve “Zor Artık” Tamer Karan’ın güçlü performansıyla hayat bulurken “Yağmur” ve albüme ismini veren “Aklımda Hep Sen Varsın” duygu yüklü sözleriyle dinleyicileri derinden yaralıyor. Albümde yer alan diğer parçalara baktığımızda ise “Uçurtma Saçlı Kız”, “Lânet Olsun Aşkına”, “Yalnız Kaldım Yollarda” ve “Antalya Limanı” gibi birbirinden güzel 12 parçanın yer aldığı bu albüm Tamer Karan’ın çok iyi bir söz ve müzik yazarı olacağının en iyi örneklerini sunuyor.”

Tamer KARAN Ünyeliler Grubu'na Özgeçmiş Tanıtımını Yapıyor

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

            Eray Öztürk : Dilek Pera Restoran'da ilki gerçekleştirilen Ünyeliler Grubu’nun bu toplantısı hakkında neler söylemek istersiniz?

            Tamer Karan : İlk kez Ünyeliler ile ilgili böyle bir organizasyona katıldım ve bu beni oldukça heyecanlandırdı. Gördüğüm kadarıyla Ünye’yi seven insanların ve özellikle M. Ufuk Mistepe Bey’in, samimiyetiyle bu organizasyona katılarak itici güç oluşturması Ünye’nin daha aydınlık yarınlara hazırlandığının bir göstergesi bence.

M. Ufuk MİSTEPE Ünyeliler Grubu'nun Tanıtımında

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

            Eray Öztürk : Düzenlenen bu toplantının Ünye’nin ve Ünyeliler'in geleceği için önemi nedir, bir önem taşıyor mu sizce?

            Tamer Karan : Kesinlikle. Bu toplantı bence Ünye’nin içinde yaşayan aydın insanların hem içeride hem de dışarıda aydınlık yüzünü göstermesi için bir fırsattır. Ünye’nin değerlerini bilen, hamurunda ÜNYE ve ÜNYELİLİK olan insanların çok sosyal, çok dışadönük, çok adaletli ve çok yetenekli olduğunu ve bu özelliğiyle de Ünye’nin çok ayrıcalıklı olduğunu düşünüyorum. Benim hamurumda ÜNYE var. Ünye’nin yıllardır yukarıda saydığım değerleri var. Onun aracılığıyla buradayım. Edindiğim bütün kazanımları Ünye için harcamayı bir değer biliyorum. Bu toplantıya katılan her insanın Ünye’nin daha iyi olabilmesi için bir umudu olduğuna inanıyorum.

            Eray Öztürk : Peki bu toplantıda ele alınan konuları nasıl buldunuz, nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ünyeliler Grubu I. İstanbul Toplantısında

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

            Tamer Karan : Oldukça olumlu. Yalnız konuşulanların burada kalması beni üzer. Dilerim ki devamı gelsin. Zamanım elverdiğince her an Ünyeli dostlarımın yanındayım.

            Eray Öztürk : Vaktiniz sınırlı biliyorum. Son olarak Ünyeliler'e söylemek istediğiniz bir şey, vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

            Tamer Karan : Birbirlerine sahip çıksınlar. Bizler tabi artık kırklı yaşlara kadar geldik. Bizim birlik – beraberliğimiz dilerim ki yeni yetişen genç nesile örnek olsun. Bunlar çok önemli değerler. Yaşamın her anında olumlu yanını gören ve bunu hareket ve tavırlarıyla gösteren insanlara, özellikle gençlere çok ihtiyacımız var.. Türkiye’nin de var, Ünye’nin de…

            Eray Öztürk : Peki Tamer Bey, vaktinizden çaldım, ama güzel bir görüşme oldu. Ayrıca sorularımı samimiyetle yanıtladığınız için çok teşekkürler...

            Tamer Karan : Ben teşekkür ederim..

Ünyeliler Grubu I. İstanbul Toplantısında Toplu Halde

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

Tamer Karan - Aklımda Hep Sen
http://www.istanbulfm.com.tr/muzik/?mview=makale&mid=15869

Türk müziğine farklı bir ses ve yepyeni bir besteci.. Tamer Karan.

            Tamer Karan’ın, ortaokul ve lisede başlayan müzik sevgisi, Dicle Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda gitarla tanışınca aşka dönüşüyor. Ama kendisi yine de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek doktor oluyor. Samsun’da doktor olarak görev yaptığı yıllarda bir barda teklif üzerine bir şarkı söylemek için sahneye çıkıyor ve bir daha inmiyor.

            Kaliteli, modern ve çok ses getirecek olan bir albüme imza atan Tamer Karan’ın bu albümle aynı zamanda besteci ve söz yazarı kimliği de ön plâna çıkıyor. Tamer Karan’ın “Aklımda Hep Sen” adlı bu ilk albümündeki tüm şarkıların sözleri ve müzikleri kendisine ait. Modern rock soundu ile Türk melodilerini birleştirerek kendine özgü yarattığı tarzı, güçlü vokal performansıyla dikkat çeken Karan’ın albüm infosu ise birbirinden başarılı isimlerle dolu.

            Kayıtları Erekli - Tunç stüdyosunda gerçekleştirilen albümün idarî prodüktörlüğünü müzik piyasasına yıllardır yepyeni yetenekler kazandıran başarılı iki isim Murat Akad ve Rıza Erekli üstlenirken; Teoman, Candan Erçetin, Göksel gibi bir çok başarılı sanatçının albümünden tanıdığımız Tolga Görsev, bu albümde prodüktörlüğün yanı sıra albümün kayıt ve mixlerini de üstlendi. Albümdeki şarkıların yedisini ünlü aranjör Alper Erinç düzenlerken, diğer beş şarkının düzenlemeleri ise Volkan Başaran tarafından gerçekleştirildi.

            Albümün mastering işlemleri ise Londra’da ünlü Alchemy Stüdyosu’nda, Ray Staff tarafından tamamlandı.

            Titiz ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu albümün açılış ve ilk video klip parçası “Yatcaz Kalkcaz” ilk dinleyişte akılda kalan sözleri ve melodisiyle tüm radyo istasyonlarının favori parçası olmaya aday. Melodileriyle “Vursalar Beni” ve “Zor Artık” Tamer Karan’ın güçlü performansıyla hayat bulurken “Yağmur” ve albüme ismini veren “Aklımda Hep Sen Varsın” duygu yüklü sözleriyle dinleyicileri derinden yaralıyor. Albümde yer alan diğer parçalara baktığımızda ise “Uçurtma Saçlı Kız”, “Lânet Olsun Aşkına”, “Yalnız Kaldım Yollarda” ve “Antalya Limanı” gibi birbirinden güzel 12 parçanın yer aldığı bu albüm Tamer Karan’ın çok iyi bir söz ve müzik yazarı olacağının en iyi örneklerini sunuyor.

Vursalar Beni
http://www.siirci.net/sarkisozleri.php?s=detay&id=3068&sarkici=Tamer%20Karan&sarki=Vursalar%20Beni


   içimde yeni bir sevda
   nereye gitsem bilemem
   aklım dağınık bulanık
   açılsam sana derdimi döksem

   nasıl bunca yıl sustuğumu
   içimde söndürdüğüm ateşimi
   şimdi okyanuslar yetmez
   söndürmeye alevini
 


   vursalar beni susamam
   öldürseler beni duramam
   sen yazıldın yüreğime
   istemesemde atamam

   yanmışım tutuşmuşum
   bunca yıl nasıl susmuşum
   taş basmışım yüreğime
   susamam artık yorgunum
 

Süleyman YILMAZ, Tamer KARAN, Mustafa ŞİMŞEK, İsmet KÜÇÜKOĞLU

09.06.2007 / Dilek Pera Restoran - Beyoğlu

Ünye Makaleleri Sayfasına  

Dönmek İçin TIKLAYINIZ

 

YAZDIR